Küsige lisainfot või hinnapakkumist siit
(sisestatud info on nähtav ainult Arnole):

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.


Pilt: Marko Eiche, laulatusel Tuhala kirikus.

Fotograaf Arno Mikkor
arno [at] arnomikkor.com
skype: arno.mikkor
tel +372 52 01 458

Alguse sai kõik natuke rohkem kui tosin aastat tagasi. Sain oma üllatuseks kutse tulla pildistama pulma, üks sõber oli mind soovitanud. See oli suur pidu ja toimus mere taga Muhu saarel. Takkajärgi imestan oma hulljulgust seda tööd vastu võtta (pildistasin muide laenatud kaameraga, mida olin enne ühe korra proovida saanud), aga osaliselt tänu heale õnnele läks kõik korda ja kliendid jäid minuga rahule. Riburadapidi hakkas tellimusi tulema ja kuna kodulehte mul tollal ei olnud, leidsid kliendid mind tuttavate soovituste kaudu. Vahepeal läksin tööle ajalehefotograafiks ja siis tuli pulmapildistamistesse paus. Aastast 2011, kui hakkasin tegutsema omal käel ja asutasin oma firma, on pulmade pildistamine võtnud järjest suurema osa minu ajast ja viie möödunud hooaja kohta võin juba öelda, et see ongi põhiline töö, mida kevadsuvisel ajal teen.

Kas olen õige fotograaf pildistama teie pulma, seda otsustate teie, aga tagasiside rohkem kui sajast pulmast, kus mul on olnud au fotograafiks olla, lubab arvata, et olen päris hea. Tänu pressifoto taustale (Äripäev, Eesti Päevaleht, Postimees, Forbes, Mari, Pere ja Kodu jt väljaanded, praegusel ajal pildistan erinevaid üritusi näiteks Presidendi Kantselei tellimusel), olen harjunud tegutsema kiirelt muutuvates olukordades ja minu entusiasmi stress ei murra. Pulmi olen pildistanud nii kevadel, suvel, sügisel kui talvel käredas pakases, lumesajus, vihmas, jaanieelses päikesesäras ja novembriõhtu pimeduses.

Et pulmapildid tuleksid ajatud, olen valinud tee, et ei töötle neid liigselt. Hoolitsen selle eest, et värvid oleksid ilusad ja inimesed säravad, aga ei varja seda sära ja neid hetki hüper-super lääge töötluse taha. Sest see, mis praegu on moodne, ei pruugi seda olla enam 20 või enama aasta pärast. Kõigist töödeldud piltidest saate ka mustvalged variandid.

Minu jaoks on oluline, et pildistatavad ei tunneks end kaamera ees üksijäetu ja kohmetununa,  seepärast ei varja ma end kaamera taha, vaid suhtlen, räägin ja suunan sõbralikult, kui vaja. Minu fotosessioonid on üpris dünaamilised ja kindlasti ei lase ma neil muutuda tuimaks poseerimiseks, sest olgem ausad, enamik neist kenadest säravaist inimestest, keda mul on olnud au pildistada, pole ametilt modellid. Pildistamine peab olema lõbus!

Pulmad, see on midagi palju enamat kui pidu, see on seiklus ja unistuste täitumise päev ja olen rõõmus, kui saan oma tööga peo ladusale kulgemisele kaasa aidata. Endiselt on see minu jaoks ime ja olen tänulik pruutpaaridele, kes on usaldanud mulle selle päeva emotsioonide jäädvustamise.

Kohtumiseni!
Arno
fotograaf