Muusiku- ja fotograafiametit ühendab üks oluline asi- vormis püsimiseks tuleb harjutada. Muusikute jaoks on harjutamine igapäevane rutiin ja endastmõistetav, heade fotograafide jaoks samuti. Paljud fotograafid ei harjuta samas üldse ja on edukad puhtast andest ja jumala armust. Harjutamise osas oli minu jaoks silmiavav Roberto Valenzuela suurepärane raamat “Picture Perfect Practice: A Self-Training Guide to Mastering the Challenges of Taking World-Class Photograph”. Roberto on ise hariduselt muusik ja on muusiku jaoks elementaarse harjutamise põhimõtte toonud edukalt üle oma fotograafikarjääri.
Pidev harjutamine on eriti oluline fotograafide jaoks, kes tegutsevad Eestitaolisel väikesel, killustatud ja ebastabiilsel turul, kus spetsialiseerumise luksust saavad nautida vähesed ja enamik töid on erinevatest valdkondadest, nii et heas mõttes rutiini ei saa tekkida. Teoorias on asi lihtne, tegelikkuses on väga raske sundida end pärast pikka ja rasket tööpäeva kaamerat kätte võtma ja testima mõnd ideed või kasvõi lihtsalt kaamerat näppida eesmärgiga õppida selle menüüd ja nupud automatismini pähe. Üritan end selles suhtes sundida ja selle aasta plaanides on eesmärk kujundada endas harjumus iga päev natuke pildistamist harjutada. See ei tohiks olla raske, arvestades, et olen edukalt kujundanud endas harjumuse iga päev teha võimlemisharjutusi seljale ja viimased poolteist aastat ilma mingite eranditeta seda ka järginud.
Järgnevad pildid ongi ühest sellisest harjutusest. Olen väikest viisi Ecco kingade lummuses, mul on neid mitu paari, hiljuti kasutasin ootamatut sooduspakkumist ja ostsin kaks paari veel juurde. Ühe neist valisingi pildistamisobjektiks. Eesmärk portreteerida kingi kõlab pisut totakalt, kas pole? Või siis pisut laiemalt võttes harjutada detailitunnetust ja luua võimalikult lihtsate vahenditega trükikõlbuliku ja sisulise kvaliteediga pildiseeria. Kasutada oli statiiv, peegelkaamera, mida sageli tootepiltide jaoks kasutan (Canon EOS70D), kaks objektiivi (EF 24 – 70mm F2.8 L USM ja minu läbi aegade lemmik EF 35mm F2.0 IS USM), makrorõngas, kaks elunäinud Canon 550EX välklampi, Phottix Strato raadiopäästikud ja Phottixi kokkupandav 60 cm lihtne softboks. Osad pildid järgnevast seeriast sai tehtud kusjuures ainult kahte välklampi (ilma mingite valguse modifitseerijateta) kasutades. Pildid on tehtud elutoa diivanilauale asetatud kingakarbi kaanel ja osad kuuris keset kõikvõimalikku kola. Ei kasutanud makroobjektiivi. Eelarve oli null eurot ja sealtsamast kuurist leidsin ka sobiva tausta seeria esimesele ja viimasele pildile, milleks oli rull ruberoidi ja tuhaploki tükid selle all kumeruse loomiseks.
Töötlemine piirdus kohati kontrasti lisamisega ja tolmutäppide eemaldamisega.